Перейти к контенту

Uzsat да кимлар Руза?


Рекомендуемые сообщения

Барчамизга Рамазон айёми муборак булсин.

Мусулмон ахлига сабир берсин: бошлаган яхши

амаларимиз бардавом булсин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

короче я ни слова не понял в этой теме, но всех поздравляю с наступающим РАМАЗАНом, кто не будет днем кушать можете отправить мне еду посылкой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

короче я ни слова не понял в этой теме, но всех поздравляю с наступающим РАМАЗАНом,

И вас так же: уверен что вы также имеет к празднику отношение.

кто не будет днем кушать можете отправить мне еду посылкой.

Не вопрос: В ацтану отправить ешё можем там не мало блуждающих

и в духовном плане: но вот в омск уже накладно получается...т.к продукты скоропортящиеся...

Однасын указывайте точный адресат и данные веб кошелька в уведомлении отпишите свой пароль.-)).

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Барчани мўборак рамазон ойи билан табриклайман. Ҳаммангизга Яратгандан сабр бардош тилайман.

 

короче я ни слова не понял в этой теме, но всех поздравляю с наступающим РАМАЗАНом, кто не будет днем кушать можете отправить мне еду посылкой.

Ондас, могу отправить по E-mail. :tongue:
Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Барча форумдошларни кириб келган рамазон ойи билан чин дилдан табриклайман!омад,сабр токат тилайман!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Рамазон мукофотлари Аллоҳ таоло ўз бандаларини саноқсиз неъматлар билан сийлаган. Унинг буйруқ­ амалларини адо қиладиган, хусусан рамазон рўзасини хулуси ният билан тутадиган мўмин бандаларини беқиёс мукофот, ажру­ савобларга буркайди. Қуйида уларнинг баъзиларини келтирамиз. Рамазон мўминлар учун суюнчидир. Абу Ҳурайра розийаллоҳу анҳу дедилар: «Расулуллоҳ соллаллоҳу алайҳи васаллам дедилар: «Сизларга рамазон ойи муборак ой келди. Аллоҳ унинг рўзасини сизларга фарз қилди. Бу ойда жаннат дарвозалари очилиб, жаҳаннам дарвозалари ёпилиб, шайтонлар занжирбанд қилинади. Бу ойда бир кеча борки, у минг ойдан кўра яхшироқдир. Ким у кечанинг хайрларидан маҳрум қолса, (кўп нарсадан) маҳрум бўлибди» (Имом Аҳмад ва Имом Насоий ривоятлари).

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Рамазондаги рўза сабабли Аллоҳ таоло раҳматлар ёғдиради Убода розийаллоҳу анҳу деди: «Расулуллоҳ соллаллоҳу алайҳи васаллам айтдилар: «… Аллоҳ раҳматини ёғдириб, хатоларни кечиради ва дуоларни ижобат қилади…» (Имом табароний ривояти).

Абу Олия раҳимаҳуллоҳ айтадилар: «Рўзадор киши модомики, ғийбат қилмас экан, унинг уйқуси ҳам ибодатдир». Рамазондаги ибодатларга бошқа ойлардагидан кўра кўпроқ савоб берилади. Иброҳим Наҳаий раҳимаҳуллоҳ дедилар: «Рамазоннинг бир кунидаги рўза минг кунлик ибодатдан, унда айтилган бир тасбеҳ бошқа ойларда айтилган минг тасбеҳдан, бир ракат намоз бошқа ойларда ўқилган минг ракат намоздан афзалроқдир».

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • 11 месяцев спустя...

Салом форумдошлар! Барчангизни муборак рамазон ойи кириб келгани билан табриклайман.Доимгидек савол: Бу йил руза тутдингизми? ман бугундан бошладим.насиб худо куч кувват берсин барчамизга.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Албатта руза тутамиз, лекин бугунни рамазонни биринчи куни деб юрган эдик . Сабаби шаъбон 29кун булади деган тахминлар бор эди, 30кунга чузилди шу сабаб эртага ра

мазонни биринчи куни булади ва бу ой 29кун буладиган булди. Бугун кеч соат 8 атрофида рамазон хилоли куринади рузани тутамиз.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Присоединиться к обсуждению

Вы можете ответить сейчас, а зарегистрироваться позже. Если у вас уже есть аккаунт, войдите, чтобы ответить от своего имени.
Внимание:Ваше сообщение не будет отображаться другим пользователям, пока не будет одобрено модератором.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вы вставили отформатированный текст.   Удалить форматирование

  Допустимо не более 75 смайлов.

×   Ваша ссылка была автоматически заменена на медиа-контент.   Отображать как ссылку

×   Ваши публикации восстановлены.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставить изображения напрямую. Загрузите или вставьте изображения по ссылке.





×
×
  • Создать...

Важная информация

Читаем Условия использования