Перейти к контенту

янги шогирдлар савол беришлари учун


Рекомендуемые сообщения

Hammaga salom. Qisqasi tarelka qo'ydirmoqchi edim. Yaxhi ustalani manzilini berila. aldoqchi yarams ustalaniki kerak emas. Umuman 150 ming atrofida pul sarflash niyatim bor. shu pulga tarelka o'rnatsa bo'ladimi?

 

Яхши уста буёгда турсин пулинг котта тарелкали комплектга хам етмайди.

Разве что комплект 90см на европу .

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

  • Ответы 8,8k
  • Создана
  • Последний ответ

Лучшие авторы в этой теме

Umuman 150 ming atrofida pul sarflash niyatim bor. shu pulga tarelka o'rnatsa bo'ladimi?

 

 

 

Нурали Сизга ёзяпман!

Сизларда канча билмадим-у, лекин сиз айтган суммага бизда, яъни Нукусда Топфиелд 4000 ва 180см тарелка олса булади. 2та галовкаси билан. Лекин урнатиб беришга етмаса керак.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Кароче - так и никто не дал по моему конкретного ответа Нурали.

Нурали у вас есть 150 тыс. Но есть дополнительно еще (может быть 150.... тыс). Ташкентские примерные расценки (да простят меня установщики и продавцы, если указал дешево!):

 

1) тарелка 185см Госпель (качество!) (без голов) - 65-70 тыс сум

2) тарелка 90см офсетка (с головой) - 40-45 тыс

3) головы С банда (за 1 штуку) - 12-25 тыс

4) головы Ку банда (простые НЕ хайбенды и НЕ круговые!) - 10-15 тыс

 

Теперь посмотрим стандарт у Узбекистанцев:

Тарелка 185 см с 2-мя С банд головами и с 1-ой Ку банд /90+80+75/(ПЛЮС) тарелка 90см офсетка с одной головой (то ли на Хотберд, то ли на 80-ый борт).

 

Рассчитаем (по дешевизне, если по таким ценам найдете!) : 65+12*2+10+40 = 140 тыс сум (ПОМНИТЕ: куплено все по дешевке!!!)

 

А теперь посчитаем услуги мастера-установщика (г.Ташкент): я не знаю - за отдельно кто как берет, но те цены которые я сам видел (качественная установка - дешевками не увлекаемся и еще раз скажу - ДЕШЕВКИ не нужны!!) - за ВСЕ это установку берут НЕ МЕНЕЕЕ (уточняю: НЕ МЕНЕЕЕЕ) - 100 тыс сум.

 

(ИТОГО: 240 тыс сум)

Теперь о ресиверах.

Выбор в Ташкенте из популярных и известных:

1) Опенбокс - от 80 тыс до 170 тыс

2) Метабокс - от 70 тыс до 150 тыс

3) Топфилд - от 60 тыс до 100 тыс

* 4) Дримбокс (хотя знаю что тамошние сделаны узкоглазыми (простите за выражение!) - 140 у.е. или 140 тыс сум

 

Примерный ИТОГ: 240 000 + 80 000 = 320 тыс сум

 

Т.е. - вам еще понадобятся лишние 150 тыс сум да и побольше еще!!! Дабы зная Вас (или не зная что-ле?!) - что вы ЗАхотите не только эти спутники, но и добавочные, т.е. - ДОБАВОЧНЫЕ Узбекские сумы потратите!

Это возможно тогда, когда ваши финансы поют романсы - то пожалуйста...

 

С Уважением.

 

P.S. - по моему конкретней никуда..

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Кароче - так и никто не дал по моему конкретного ответа Нурали.

Нурали у вас есть 150 тыс. Но есть дополнительно еще (может быть 150.... тыс). Ташкентские примерные расценки (да простят меня установщики и продавцы, если указал дешево!):

 

1) тарелка 185см Госпель (качество!) (без голов) - 65-70 тыс сум

2) тарелка 90см офсетка (с головой) - 40-45 тыс

3) головы С банда (за 1 штуку) - 12-25 тыс

4) головы Ку банда (простые НЕ хайбенды и НЕ круговые!) - 10-15 тыс

 

Теперь посмотрим стандарт у Узбекистанцев:

Тарелка 185 см с 2-мя С банд головами и с 1-ой Ку банд /90+80+75/(ПЛЮС) тарелка 90см офсетка с одной головой (то ли на Хотберд, то ли на 80-ый борт).

 

Рассчитаем (по дешевизне, если по таким ценам найдете!) : 65+12*2+10+40 = 140 тыс сум (ПОМНИТЕ: куплено все по дешевке!!!)

 

А теперь посчитаем услуги мастера-установщика (г.Ташкент): я не знаю - за отдельно кто как берет, но те цены которые я сам видел (качественная установка - дешевками не увлекаемся и еще раз скажу - ДЕШЕВКИ не нужны!!) - за ВСЕ это установку берут НЕ МЕНЕЕЕ (уточняю: НЕ МЕНЕЕЕЕ) - 100 тыс сум.

 

(ИТОГО: 240 тыс сум)

Теперь о ресиверах.

Выбор в Ташкенте из популярных и известных:

1) Опенбокс - от 80 тыс до 170 тыс

2) Метабокс - от 70 тыс до 150 тыс

3) Топфилд - от 60 тыс до 100 тыс

* 4) Дримбокс (хотя знаю что тамошние сделаны узкоглазыми (простите за выражение!) - 140 у.е. или 140 тыс сум

 

Примерный ИТОГ: 240 000 + 80 000 = 320 тыс сум

 

Т.е. - вам еще понадобятся лишние 150 тыс сум да и побольше еще!!! Дабы зная Вас (или не зная что-ле?!) - что вы ЗАхотите не только эти спутники, но и добавочные, т.е. - ДОБАВОЧНЫЕ Узбекские сумы потратите!

Это возможно тогда, когда ваши финансы поют романсы - то пожалуйста...

 

С Уважением.

 

P.S. - по моему конкретней никуда..

 

Админ Сизга катта рахмат, батафсил жавоб учун. Энди яна битта савол бор. БУ савол шу ерда берилгани тугри деб уйлайман. Ман яшайдиган уйни томида хар хил тарелкалар бор. Купчилик битта котта тарелка битта кичик тарелкани ўрнатиб иккаласини хам битта кабелга улаган. Котта тарелкада камида иккита галовка бор. Умуман котта тарелка билан кичик тарелкани фарки нимада?

 

Айтганча кушнидан рухсат олиб уни тарелкасидан фойдаланса буладими. Адашмасам ман факат битта ресивер оламан ва устага улаб бериши учун пул тулиман. Шунака килса хам буладими.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Наконец-то, перепрошил самой новой прошикой! :)

Всем кто помог мне с перепрошивкой огромное спасибо.

Кстати, где сие ссылка чтобы " Сказать Спасибо"? :3:

 

И ещё, шо такое SoftCam? :28:

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вам пишу, nurali,

Кичкина тарелка орзон ва у факат Ку бандга расчетланган. Катта тарелкада С банд хам Ку банд хам ушлашга булади, лекин катта тарелка кимматрок.

Кушниларнинг тарелкаларидан олсангиз булади. У холатда сиз факат ресивер оласиз ва кабельга (протяжка) тулайсиз. Устага отдельно плата (бунисин билмадим точно канча булишини!). Унака килиш учун:

1) Кушнидан рухста оласиз

2) мультисвитч деган нарсани сотиб оласиз

** кушнида агар 4-та головка булса, бемалол проблема булмийди. Агар купрок булса - мультисвитчнинг бошкарогин оласиз. Качественный мультисвитчлар по моему Тошкендта 200 мингнан бошланади. У холатда факат сиз ва сизнинг кушнингиз эмас, балким бошка кушниларни-ям куша оласиз (присоединение). Билиб куйинг: мультисвитч БУ Сплиттер эмас. Сплиттерда независимо кура олмайсиз битта головкада 2-та тюнер. Ха айтгандек - мультисвитч учун головкалар Ку банд бошкасин хам оласиз. Хай бенд деган. Улар кимматрок туради. Так что: ЭНг яхшиси - узингиз тарелка куйиб хужайин булиб утирганингиз макул дейман. Нархларини Навои ярмаркасига чикиб сурасангиз - билиб оласиз. Сураганнинг айиби йук-ку! ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вам пишу, nurali,

Кичкина тарелка орзон ва у факат Ку бандга расчетланган. Катта тарелкада С банд хам Ку банд хам ушлашга булади, лекин катта тарелка кимматрок.

Кушниларнинг тарелкаларидан олсангиз булади. У холатда сиз факат ресивер оласиз ва кабельга (протяжка) тулайсиз. Устага отдельно плата (бунисин билмадим точно канча булишини!). Унака килиш учун:

1) Кушнидан рухста оласиз

2) мультисвитч деган нарсани сотиб оласиз

** кушнида агар 4-та головка булса, бемалол проблема булмийди. Агар купрок булса - мультисвитчнинг бошкарогин оласиз. Качественный мультисвитчлар по моему Тошкендта 200 мингнан бошланади. У холатда факат сиз ва сизнинг кушнингиз эмас, балким бошка кушниларни-ям куша оласиз (присоединение). Билиб куйинг: мультисвитч БУ Сплиттер эмас. Сплиттерда независимо кура олмайсиз битта головкада 2-та тюнер. Ха айтгандек - мультисвитч учун головкалар Ку банд бошкасин хам оласиз. Хай бенд деган. Улар кимматрок туради. Так что: ЭНг яхшиси - узингиз тарелка куйиб хужайин булиб утирганингиз макул дейман. Нархларини Навои ярмаркасига чикиб сурасангиз - билиб оласиз. Сураганнинг айиби йук-ку! ;)

 

E katta rahmat. Ancha batafsil ma'lumot oldim. O'zingda yo'q olamda yo'q ekanda. Agar multisvich deganiz shuncha turadigan bo'lsa unaqada o'zim tarelka olganim yaxshi ekanku. Yana bir bor katta rahmat. Aytgancha navoiyda tarelkala bo'yicha yaxshi mutaxassisni topishda yordam berolmaysizmi. Lichkaga xabar tashlasangiz ham mayli.

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Вам пишу, nurali,

Вот шу Навоидагиларни умуман почти билмайман десам булади. Узр - агар карасангиз манинг профилимга - ман Нукус шахриданман.. Тошкенга редко бориб турамиз..

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

я слышал, что на маленкую тарелку можно установить 2-3 головки и настроить на минимум 35 Российских каналов. У меня стоит тарелка 90 см. и одно головка на 13 гр.

Вопрос такой,

1-на какие градусы надо поставить эти головки

2-самые сильные транспондеры на этих спутниках

3-и есть ли кто нибут с может мне помоч в этом и на сколько мне это обойдется

 

Заранее спасибо за внимание!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на других сайтах

Гость
Эта тема закрыта для публикации сообщений.




×
×
  • Создать...

Важная информация

Читаем Условия использования